zadzwoń 32 212 70 61

Standard wykończenia mieszkań

Drzwi wejściowe do mieszkań:

Drzwi panelowe o podwyższonej odporności na włamanie (2 klasy PN- ENV 1627:2006(U)), wzmocnione, wyposażone w wizjer i dwa zamki.

Stolarka okienna

Okna PVC w kolorze "złoty dąb" z nawietrzakami w systemie 5-komorowym o szerokości ramy 70 mm, współczynniku dźwiękochłonności Rw=30dB, przenikalności cieplnej szyb U=1,0, profili okien U=1,3, z możliwością rozszczelnienia; w zależności od pomieszczenia odpowiednio: jednoskrzydłowe uchylno – rozwieralne (UR), dwuskrzydłowe bez słupka (UR+R), drzwi balkonowe (R). Dodatkowo okna wyposażone w rolety antywłamaniowe (dotyczy tylko mieszkań na parterze).

Ściany

Nośne – pustak ceramiczny o szerokości 25 cm i parametrach większych bądź równych:

 • wytrzymałość znormalizowana: 15 MPa
 • współczynnik przenikania ciepła (U): 0,65 W/m2K
 • współczynnik izolacyjności akustycznej RA1: 50 dB (ściany od strony klatek schodowych RA1= 54 dB)

Całość murowana na zaprawie marki M10.

Działowe – pustak ceramiczny o szerokości 8,5 cm murowany na zaprawie M10.

Wykończenie ścian: tynk cementowo-wapienny o grubości 1,5 cm lub tynk gipsowy, zagruntowany w zależności od pomieszczenia:

 • Łazienka: zaimpregnowane jednokrotnie środkiem przeciwwilgociowym
 • Pozostałe pomieszczenia mieszkalne: malowane jednokrotnie białą farbą
 • Pomieszczenie gospodarcze: tynk strukturalny do wysokości 150 cm + farba akrylowa

Wykończenia sufitów

Tynk cementowo-wapienny o grubości 1,5 cm lub tynk gipsowy, zagruntowany w zależności od pomieszczenia:

 • Łazienka: zaimpregnowane jednokrotnie środkiem przeciwwilgociowym
 • Pozostałe pomieszczenia: malowane jednokrotnie białą farbą
 • Pomieszczenie pomocnicze: Pomalowany trzykrotnie farbą akrylową w kolorze białym

Wykończenie podłóg

W lokalach mieszkalnych: izolacja przeciwwilgociowa, izolacja akustyczna i termiczna z płyt styropianowych, szlichta cementowa zatarta na gładko – do wykończenia przez użytkownika - według indywidualnego zapotrzebowania.

Wykończenie balkonów i szpalet okiennych

Podłoga balkonów wykończona płytkami gresowymi lub ceramicznymi (antypoślizgowe – mrozo i wodoodporne) montowanymi na kleju elastycznym, spoinowane spoiną elastyczną, przy ścianie wykończone cokołem wysokości 10 cm. Szpalety zewnętrzne okien i balkonów wykończone cienkowarstwowym barwionym tynkiem akrylowym lub boazerią drewnianą (w zależności od położenia mieszkania). Parapety zewnętrzne oraz obróbki blacharskie wykonane z blachy powlekanej. Balustrada balkonowa wykonana ze stali nierdzewnej.

Taras drewniany (dotyczy tylko wybranych mieszkań na parterze)

Taras o nawierzchni z desek drewnianych – ryflowanych, zaimpregnowany olejem do drewna, wykonany na podkonstrukcji drewnianej osadzonej na fundamencie betonowym.

Wykończenie korytarzy i klatek schodowych

Podłogi na korytarzach wykończone płytkami gresowymi lub ceramicznymi układanymi na zaprawie elastycznej, cokoły z płytki gresowej lub ceramicznej do wysokości 10 cm. Nastopnice schodów wykonane z płytek gresowych lub ceramicznych antypoślizgowych. Policzki schodów wykończone farbą akrylową lub lateksową – łatwo zmywalną. Balustrady na klatkach schodowych wykonane ze stali nierdzewnej lub stalowe malowane proszkowo. Ściany korytarzy oraz klatek schodowych wykończone tynkiem strukturalnym (mozaikowym) do wysokości 150 cm, powyżej ściana malowana trzykrotnie dyspersyjną farbą akrylową w kolorze białym. Sufity na korytarzach oraz klatkach schodowych malowane trzykrotnie farbą akrylową. Oświetlenie korytarzy i klatek schodowych realizowane za pomocą lamp elektrycznych sterowanych włącznikami wykonanymi z tworzywa sztucznego (wraz z wyposażonych w żarówki energooszczędne oraz wyłączniki czasowe.

Pomiędzy korytarzem a przedsionkiem zainstalowane drzwi wykonane z aluminium - dwuskrzydłowe (90 cm + 30 cm), skrzydło o szerokości 30 cm wyposażone od wewnątrz w belkę antypaniczną. Drzwi jednoskrzydłowe (szer. 90 cm) wyposażone w samo-zamykacz olejowy wraz z odbojem, przeszklone szkłem bezpiecznym.

Instalacja wodno-kanalizacyjna (bez białego montażu)

Kanalizacja – rury z tworzyw sztucznych zakończona:

 • w łazience: podejściem do pionu o średnicy 110 mm
 • w kuchni: podejściem do pionu o średnicy 75 mm

Ścieki odprowadzane bezpośrednio do sieci kanalizacji miejskiej.

Instalacja wodna: podejścia z rur o średnicy 20 mm z tworzywa sztucznego do odbiorników w łazience i w kuchni zakończone zaślepką. Instalacja posiada licznik zużycia wody.

Instalacja deszczowa

Grawitacyjne odprowadzanie wody z dachu budynku (bezpośrednio do kanalizacji deszczowe)j przy pomocy wypustów dachowych, sprzężonych z systemowymi rurami rynnowymi wykonanymi z PVC oraz rewizjami zamontowanymi na poziomie gruntu. Odprowadzenie wody deszczowej z parkingu bezpośrednio do kanalizacji, przy użyciu systemu odwodnień liniowych połączonych ze studzienkami kanalizacyjnymi.

Ogrzewanie oraz ciepła woda:

Instalacja rozprowadzająca ciepłą wodę w lokalu, poprowadzona od przyłącza na kocioł dwufunkcyjny do miejsc na grzejniki konwektorowe. Ogrzewanie pomieszczeń pomocniczych realizowane za pomocą grzejników elektrycznych.

Instalacja gazowa

Wykonana z rur stalowych czarnych – bezszwowych gat. R lub R35, poprowadzona do przyłącza na kocioł dwufunkcyjny. Zabezpieczona antykorozyjnie poprzez nałożenie pokrycia malarskiego N1-L/U-AP wg BN-76/8076-05, warstwa wierzchnia malowana na żółto zgodnie z PN-70/H-01270/01. System odprowadzania spalin typu Schiedel Quatro (przystosowany do piecyków gazowych z zamkniętą komorą spalania). Instalacja posiada licznik zużycia gazu.

Instalacja elektryczna

W mieszkaniu zainstalowana zostanie tablica z bezpiecznikami oraz licznik prądu. Okablowanie w lokalu mieszkalnym zostanie poprowadzone podtynkowo i zakończone puszkami elektrycznymi w miejscach projektowanych gniazd i wyłączników oraz kostkami elektrycznymi w miejscach projektowanych lamp.

Instalacja odgromowa

Realizowana poprzez umieszczoną na dachu siatkę (z drutu Fe/Zn ∅8 mm) zwodów poziomych i pionowych, połączonych za pomocą drutów biegnących po elewacji budynku z uziomem zakopanym w odległości 1 m od obrysu budynku na głębokości 1 m, wykonanym z płaskownika Fe/Zn o przekroju 30 x 4 mm połączonego ze zbrojeniem fundamentów.

Instalacja telefoniczna

Instalacja podtynkowa zakończona wypustem z rezerwą kabla na wykonanie gniazda telefonicznego umożliwiającego podłączenie do Internetu. Kabel podłączony do centralki telefonicznej znajdującej się na klatce schodowej.

Instalacja telewizyjna

W mieszkaniu znajdować się będzie jedno gniazdo kabla koncentrycznego poprowadzonego do anteny zbiorczej umieszczonej na dachu budynku.

Instalacja domofonowa

W mieszkaniu zainstalowany zostanie aparat umożliwiający obsługę domofonu - unifon.

Instalacja sygnalizacji włamania

W mieszkaniu zostanie wykonane okablowanie przewodem sygnałowym YTDY 6x0,5 (instalacja podtynkowa. Instalacja osprzętu alarmowego – w gestii użytkownika lokalu.

Wentylacja grawitacyjna

Realizowana za pomocą przewodów wentylacyjnych wykonanych z pustaka ceramicznego wentylacyjnego o wymiarach 19 x 19 cm, omurowanych pustakiem ceramicznym grubości 8,5 cm. W łazience wykonany niezależny pion wentylacji grawitacyjnej. W kuchni wykonane dwa niezależne piony wentylacyjne, z czego jeden przeznaczony na wpięcie okapu kuchennego. Wszystkie mieszkania na czwartej kondygnacji wyposażone w wentylacje mechaniczną realizowaną przez hybrydowe nasady kominowe. Wentylacja pomieszczeń technicznych realizowana przez instalację mechaniczną wyciągową, zabudowaną w stolarce okiennej.

Wentylowanie klatek schodowych poprzez otwór wywiewny o przekroju 200 cm2 znajdujący się w ich górnej części (zgodnie z PN-83/B-03430/Az3).

Wszystkie użyte do budowy materiały posiadają stosowne atesty i aprobaty techniczne. Całość prac wykonana jest zgodnie z obowiązującymi normami. Na wszystkie prace objęte umową firma udziela pełnej 3 – letniej gwarancji.